Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Proč nám politici nařizují a nenaslouchají a neříkají pravdu?

9. 05. 2016 17:03:06
Čím začít? Perliček ze života okolo nás je více. V dubnu schválili zástupci 175 zemí klimatickou dohodu, která má zastavit oteplování. Bomba! Vidím, že heslo "poručíme větru dešti" je nadčasové, tedy nejen socialistické.

V době, kdy se všechny planety naší sluneční soustavy oteplují díky vyšší cyklické aktivitě slunce, se politici celého světa setkají na konferenci a vydají prohlášení, jak docílí zastavení oteplování země. Kdyby se setkání nekonalo v dubnu a v New Yorku, řekl bych, že utrpěli úžeh nebo úpal. V celé historii naší planety je běžné střídání abnormálního tepla a na druhé straně i zimy. Dokonce bylo období, kdy na pólech se zelenala vegetace. To vše nám říkají zprávy geologů. Nyní jsme i díky sluneční aktivitě ve fázi oteplování, ale politici to vidí jinak. V překladu jejich někdy nepochopitelných činů to znamená, že je potřeba zvýšit obyvatelstvu emisní a jiné daně. Já tomu říkám daně z naší neschopnosti se těmto nesmyslům vzepřít.

Všichni bojují proti emisím CO2, jasně, je to plyn narušující ozónovou vrstvu, nejvíc se o něm, mluví ve spojení s auty. Ta nová tedy nevypouští tolik CO2, ale paradoxně něco ještě horšího - oxid dusičitý, prudce jedovatý a nové diesely karcinogenní jemné prachové částice. Vážně bomba! Ale lidé a zvířata také vypouští CO2, dokonce i rostliny a stromy v noci, po miliony let......

Dalším plynem narušujícím ozónovou vrstvu, pro kterou je dokonce 86x zhoubnější, je metan. Produkují jej velkochovy živočišné výroby, chemické továrny, ale třeba i lidé. Takže pokud jste vegetarián a současně ekolog, máte problém. Co však produkuje metan nejvíce v současné době, je hydraulické frakování, tedy těžba ropy a plynu z břidlice. Tady se ještě zmíním o uvolňování prudce jedovatého benzenu do vzduchu, o otravě vody a lidí v okolí těžby ani nemluvím. To je také pecka! Tím s chemií a emisemi a vším okolo nich končím!

Určitě jste zaznamenali nová pravidla o výuce řidičského oprávnění na motorku. Nezodpovědní motorkáři mají vyšší nehodovost, tak to odnesou v přísných pravidlech i ostatní řidiči, jedinec selže a postřílí několik osob, odnesou to všichni držitelé zbrojních pasů a tak se přiostřuje ve všem. Někteří podnikatelé okrádají, tak to díky zákonu odnesou všichni. O co se ti naši i cizí politici snaží? Jako co vydržíme nebo si necháme líbit?

Jasně, nesvéprávný motorkář je nebezpečný, ale není větším nebezpečím pro společnost obchod s drogami, s lidmi, s daňovými úniky do rájů, s korupcí a spousty dalších věcí, které jsou a neřeší se?

Navrhuji tedy umístit vládu, poslance, senátory, hejtmany a další podílející se na státní správě do vězení po celé funkční období. Co kdyby jako v minulosti někdo z politiků spáchal trestný a byl odsouzen?

Autor: Leontýn Diblík | pondělí 9.5.2016 17:03 | karma článku: 31.89 | přečteno: 1168x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Rajchlova pochybná minulost, paktoval se i s Berbrem

Právník Jindřich Rajchl se vrhl na politiku, rozhodl se jít vládě po krku a založil hnutí PRO. Z dřívějších dob jej však provází řada hříchů včetně nepřátelského převzetí a de facto likvidace tenisového klubu Tesla Karlín.

23.3.2023 v 12:01 | Karma článku: 8.35 | Přečteno: 75 | Diskuse

Pavel Ďuran

Kritérium budiž rohlík!

Tak jsem před časem taky vyrazil mezi lidi... nikoli na Václavák na demonstraci Česko proti bídě, ale na oslavu Mezinárodního dne žen do kulturáku vsi, ve které žiju.

23.3.2023 v 10:56 | Karma článku: 19.05 | Přečteno: 224 | Diskuse

Aleš Merta

Furt, že máme šetřit, ale tady se vyhazuje z oken

Snižte si pokojovou teplotu, oblečte si dva svetry, natáhněte si kulicha a podívejte se, jestli nesvítíte někde zbytečně.

23.3.2023 v 7:01 | Karma článku: 29.29 | Přečteno: 1045 | Diskuse

Antonín Ševčik

BOJ O ZEMSKÉ SYMBOLY ČECH, MORAVY, SLEZSKA

České a Slezské symboly ponechávám stranou neboť k těm by se měli vyjadřovat hlavně čeští, slezští patrioté a vlastenci.

22.3.2023 v 21:42 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 209 |

Lubomír Stejskal

Jordánci se pomstili

V reakci na to, že člen izraelské vlády Becalel Smotrič hovořil 19. března v Paříži na soukromé (!) vzpomínkové akci u řečnického pultu, který organizátoři opatřili izraelskou vlajku, na níž byla místo hvězdy mapa.

22.3.2023 v 20:35 | Karma článku: 8.63 | Přečteno: 238 | Diskuse
Počet článků 32 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1199

Osobitý s vlastním názorem, mírným přehledem a občas nadhledem. S myšlenkou něco dělat, nejen psát.. Aktivista proti TTIP a Novému světovému řádu.

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...