Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Zastavení všech válek na dosah? To ale musíme chtít....

19. 02. 2016 14:18:56
V době, kdy nevíte jakým zprávám věřit a nejraději máte ty v Blesku, protože tam je to jasné, je těžké udělat si názor na situaci ve válkách zmítaných státech i oblastech. Přitom řešení může být poměrně snadné.

Pokud si Evropské vlády uvědomí, že se jedná o jeden kontinent a země, kde se válčí jsou téměř na dosah. Dokonce díky jaderným zbraním, které válčící státy vlastní, pro nás Evropany na takřka smrtící dosah. Může být jen otázkou času, kdy zbloudilá střela nebo skupina bojovníků islámského státu spustí něco, co je otázkou života i smrti pro každého obyvatele Evropy.

Kolik času se již ztratilo schůzkami, konferencemi, prohlášeními a jinými nesmysly, které samy o sobě od stolu nic nevyřeší. Nejsem zastáncem jakéhokoli násilí, ale i pro naší bezpečnost je potřeba něco udělat v zemích, kde se stále válčí. Především je potřeba opravdu zjistit, kdo a proč válčí, jaké cíle dotčený konflikt má a zkrátka je ukončit. Jasně, někde lidé bojují za zachování své národní identity, takže je jasný nepřítel, kterého je třeba společnými silami zpacifikovat a zastavit jakékoliv vměšování.

Jen odbočím, nedávno jsem viděl dokument, jak za druhé světové války spojenci bombardovali německá města, ve kterých umíraly desítky tisíc civilních obyvatel. Desítky tisíc žen, dětí a starých lidí? Jejichž jediným válečným hříchem byla práce v továrnách na zbraně. Tedy jediná možnost jak neumřít hlady!

Úplně stejné to může být nyní v Sýrii. Někdo za něco válčí, ale na civilní obyvatele to doléhá nejvíce. Ani si to nedokážeme představit, ale pokusme se. Určitě čekáte kam článkem zamířím, jinam než čekáte.

Chce to silnou vůli a chuť lidí to zastavit. Myslím, že Evropa najde schopné nejen pravdivě analyzovat situaci, ale i vyjednávat o řešení a smíru. Samozřejmě, současně to chce i silnou vojenskou jednotku na pozadí, těžko odzbrojíte bojovníka, který používá jako hlavní argument zbraň. Vezměte, kolik ruských vojáku tam již je a nic, tak je potřeba spojení všech evropských států a vyslat tak silnou skupinu, která jen množstvím konečně zastaví vše co se tam děje. Nemám rád konspirace a spekulace, jak v těch všech konfliktech jde o moc a nerosty, asi na tom něco bude, ale nemělo by nám všem jít nyní o životy lidí, lidí kteří tam po generace žijí? Ti bohatí jsou již v Evropě, ale co ti chudí, co nemají tisíce eur na cestu? Přeci může být síla a snaha uklidnit a zastavit to válčení, které stejně nejvíc odnáší civilní obyvatelstvo. Pilot bombardéru nevidí schované děti nebo rodiny, které tam vždy někde jsou.

Proč všichni jen žvaní a honí si politické body? Tím války nezastaví. Stejně tak od řečnického pultu nenastolí v té dané zemi klid a pořádek, klid pro obyvatele dotčených zemí. Nyní nemyslím nastolení klidu jako v Jugoslávii v devadesátých letech, kde se za nečinného přihlížení modrých přileb děla genocida nejhrubšího zrna. Tak si to nepředstavuje asi nikdo u nás.

Zastavit pár desítek tisíc fanatiků z IS je pro silnou evropskou armádu ve spojení třeba i s ruskou, otázkou pár týdnů. Víte veškeré násilí by mělo být zastaveno a okamžitě potrestáno, demonstrativně, jinak si v budoucnu dovolí podobné akce každý radikál. Na co všichni čekají? A proč?

Mírové myšlenky bychom měli tlumočit našim politikům den co den, ať něco pozitibního udělají, rozhýbou a neschovávají se v parlamentu, na úřadu vlády nebo v Bruselu. Vždyť i tam máme své poslance. Nejsou tam na ozdobu, jak si oni myslí.

Všem hezký den a malé zamyšlení. Díky.

L.D.

Autor: Leontýn Diblík | pátek 19.2.2016 14:18 | karma článku: 11.62 | přečteno: 237x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Rajchlova pochybná minulost, paktoval se i s Berbrem

Právník Jindřich Rajchl se vrhl na politiku, rozhodl se jít vládě po krku a založil hnutí PRO. Z dřívějších dob jej však provází řada hříchů včetně nepřátelského převzetí a de facto likvidace tenisového klubu Tesla Karlín.

23.3.2023 v 12:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 38 | Diskuse

Pavel Ďuran

Kritérium budiž rohlík!

Tak jsem před časem taky vyrazil mezi lidi... nikoli na Václavák na demonstraci Česko proti bídě, ale na oslavu Mezinárodního dne žen do kulturáku vsi, ve které žiju.

23.3.2023 v 10:56 | Karma článku: 17.42 | Přečteno: 185 | Diskuse

Aleš Merta

Furt, že máme šetřit, ale tady se vyhazuje z oken

Snižte si pokojovou teplotu, oblečte si dva svetry, natáhněte si kulicha a podívejte se, jestli nesvítíte někde zbytečně.

23.3.2023 v 7:01 | Karma článku: 27.49 | Přečteno: 801 | Diskuse

Antonín Ševčik

BOJ O ZEMSKÉ SYMBOLY ČECH, MORAVY, SLEZSKA

České a Slezské symboly ponechávám stranou neboť k těm by se měli vyjadřovat hlavně čeští, slezští patrioté a vlastenci.

22.3.2023 v 21:42 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 206 |

Lubomír Stejskal

Jordánci se pomstili

V reakci na to, že člen izraelské vlády Becalel Smotrič hovořil 19. března v Paříži na soukromé (!) vzpomínkové akci u řečnického pultu, který organizátoři opatřili izraelskou vlajku, na níž byla místo hvězdy mapa.

22.3.2023 v 20:35 | Karma článku: 8.61 | Přečteno: 233 | Diskuse
Počet článků 32 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1199

Osobitý s vlastním názorem, mírným přehledem a občas nadhledem. S myšlenkou něco dělat, nejen psát.. Aktivista proti TTIP a Novému světovému řádu.

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...