Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Kuřáci versus daně mýty a EU

14. 12. 2015 16:30:02
Společnost lidí historicky rozdělují různé skutečnosti, například náboženství, bohatství nebo politika. V poslední době naši společnost rozděluje i taková věc jako kouření. O zákonu proti kouření psát nebudu, o kouření ano.

Hned v úvodu musím napsat, kouřím i přes poslední dobou nedefinovatelnou chuť téměř všech druhů cigaret. Asi to bude tím, že dnešní cigarety obsahují cca 500 různých látek a aditiv, včetně cukru (to prý aby chutnaly i mladším). Co mě ale současně děsí je fakt, že vlastně nevíte, co v té cigaretě je. Ano, různé výrazné nápisy na krabičce hlásí "kuřáci umírají předčasně", ale neříkají nic zda při autonehodě, v boji, nebo tím že ještě ke kouření dýchají karcinogeny z prachu elektráren nebo emise z výfuků dieselových motorů. O tom, že cukr zabíjí několikrát více procent světové populace se téměř neví a přitom je více návykový než tabákové výrobky. Jen nečoudí :-)

Možná by bylo prospěšnější uvádět na krabičku, co vše každá cigareta obsahuje, než děsící nápisy vymýšlené zdravotním výborem EU. Na každém jogurtu nebo jiném výrobku máte seznam co vše obsahuje, u cigarety nikoliv. Jasně, cigareta není potravina, ale je něčím, co do rozpočtu každého státu EU přináší nemalé příjmy a nevidím důvod, proč bychom my kuřáci nemohli být informováni.

V České republice jsou příjmy ze spotřební daně u cigaret ročně okolo padesáti miliard korun, kuřák s průměrem 20 cigaret denně přináší státu cca 1600 Kč měsíčně. 62 kuřáků tedy sponzoruje čistý měsíční příjem jednoho poslance (a kuřáků jsou cca 2 miliony). To jen tak mimo. Takže kuřáci podporují svým kouřením ekonomiku státu, proto je potřeba je omezovat a dusit. Nejlepší jsou kampaně, kde se kuřáci dávají na stejnou úroveň jako alkoholici, myslím, že alkohol je více devastující pro organismus i chování jedinců. Už jste někdo slyšel, že kuřák vykouřil karton cigaret a pod vlivem nikotinu spáchal trestný čin?. Vrátím se k daním, my kuřáci je spořádaně platíme u každé krabičky, ale jaké daně mají drogy? Politici tady vymýšlejí nesmysly a zbrojí proti kuřákům, mám otázku, co dělají proti obchodu s drogami?

Respektuji hlasy nekuřáků, nechci je omezovat a škodit jim svým oblakem tabákového dýmu (možná spíše oblakem chemického dýmu, neboť v cigaretách jsou prý z tabáku jen stonky tabákových listů se stopovými prvky pesticidů používaných při procesu pěstování). Současně i nás respektujte, nemalou částkou podporujeme státní rozpočet a svým kouřením i ekonomiku České republiky. Současně se podívejte okolo sebe, co horšího dýcháme my všichni. Ale o tom až jindy.

LD

Autor: Leontýn Diblík | pondělí 14.12.2015 16:30 | karma článku: 22.29 | přečteno: 725x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Tvá odvaha tě přivede až k Bohu, zaznělo z hůry

Nebyl jsem nikým, přesto jsem byl a toto téma je tak veliké jako lidstvo samo. Proto doufám, že bude pochopeno co největším počtem lidí.

23.3.2023 v 9:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 25 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Na chodbě bytovky neřvěte sprosťárny

Nepochybuji, že taky máte nějaký svůj malý, neškodný rituál, který činí váš všední den zářivějším. Někdo přijde domů z práce, svalí se do křesla...

23.3.2023 v 7:55 | Karma článku: 14.93 | Přečteno: 255 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak dlouho budeme ještě západní kolonií?

Tak už to u nás chodí. Místo toho, abychom kolonizovali my, tak nás kolonizuje Západ a ještě nás každý týden krmí blafy v akci, po kterých rostou důchodcům štětiny...

22.3.2023 v 17:07 | Karma článku: 19.75 | Přečteno: 315 | Diskuse

Milan Šupa

O strážných andělech a o vražednosti duchovní nevědomosti

V povědomí lidí je zažito, že každý z nás má svého strážného anděla, který nás chrání a pomáhá nám. Tento názor je v něčem správný a v něčem nesprávný. Správný je v tom, že každý má opravdu svého pomocníka, nebo vůdce.

22.3.2023 v 16:19 | Karma článku: 6.45 | Přečteno: 123 | Diskuse

Jiří Herblich

Vztah mezi západem a východem je na bodě mrazu, kdy přijde mír?

Kdo si myslí, že válka je daleko, mýlí se. Válka může přijít kdykoliv, jen vědomý člověk tohle vidí a cítí.

22.3.2023 v 9:37 | Karma článku: 10.17 | Přečteno: 268 | Diskuse
Počet článků 32 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1199

Osobitý s vlastním názorem, mírným přehledem a občas nadhledem. S myšlenkou něco dělat, nejen psát.. Aktivista proti TTIP a Novému světovému řádu.

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...