Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Národní bezpečnost a co jsme ochotni pro ní udělat?

24. 09. 2015 15:11:26
Myslím tím, jakých činů jsme schopni pro její zachování. Pokud budeme i nadále spoléhat na naší politickou elitu, bude stav jen horší. Kdy si uvědomíme potřebu vážně se postavit a opravdu něco udělat? Až bude pozdě?

Jan Hus zaměřil svá kázání na šíření pravdy, myslel tím nejen slova, ale i hlas srdce každého člověka. Pravdivým každý z nás, pravdivým i celý národ, pravdivý každý skutek. Jan Hus chtěl svým způsobem reformovat nejen církev, ale především člověka jako základ společnosti. Nevíme nakolik jeho kázání zasáhla jednotlivce, víme však jistě, že husitské hnutí se stalo vojensky i politicky velikou hrozbou pro tehdejší představitele státu i církve. Několik křížových výprav vyslaných na potlačení hnutí, to nebyla jen lokální rebélie. Lidem zkrátka došla trpělivost a byla pro ně lepší smrt v boji než tehdejší těžký život.

A co náš dnešní život? Takový jaký jej známe už možná za pár let nebude. Nestačí nám útisk daní, poplatků, úroků, byrokracie a pro lidi nesrozumitelných zákonů? Nestačí nám, že máme přístup k pitné vodě přes nadnárodní společnost, že Česká národní banka už nepatří státu, že emise jsou nový způsob pro další zdanění? Jak uprchlická krize sníží sociální jistoty, vždyť důchodci, kteří pro naší společnost pracovali celý život, již nyní žijí za hranicí chudoby.

A jak na to? Snadno! Již před dvaceti lety byl přiveden k dokonalosti systém politiky přímé demokracie (pan Okamura jej použil pro svůj politický boj). Tento systém je trošku podobný Marxovu demokratickému centralismu, ten se však neujal, byl poplatný vedoucí úloze jedné strany ve smyslu "všichni jsou si rovní, někteří jsou rovnější", zase škodlivý lidský faktor.

Staronový demokratický systém je vláda lidu trošku jinak, vláda nepolitických specialistů s vysokou morální úrovní a celospolečenskou odpovědností. Výhodou je okamžitá kontrola veřejnosti, transparentní jednání a největší výhodou je možnost okamžitého zastavení výkonu mandátu a výměna. Je to asi ten nejlepší model, kdy si veřejnost otevřeně řekne jak chce žít. Utopie? Ono cokoliv bude lepší než současný systém funkcí a mandátů a trafik, vše bude odbornější a také levnější.

Na to ale musíme do ulic, čekáním na volby se dočkáme dalších a dalších vln uprchlíků. Jsou jich miliony!

Nejsme politické hnutí, jsme Mírový světový řád pro každého, kdo chce žít bez násilí a doma.

Autor: Leontýn Diblík | čtvrtek 24.9.2015 15:11 | karma článku: 12.28 | přečteno: 342x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Rajchlova pochybná minulost, paktoval se i s Berbrem

Právník Jindřich Rajchl se vrhl na politiku, rozhodl se jít vládě po krku a založil hnutí PRO. Z dřívějších dob jej však provází řada hříchů včetně nepřátelského převzetí a de facto likvidace tenisového klubu Tesla Karlín.

23.3.2023 v 12:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Pavel Ďuran

Kritérium budiž rohlík!

Tak jsem před časem taky vyrazil mezi lidi... nikoli na Václavák na demonstraci Česko proti bídě, ale na oslavu Mezinárodního dne žen do kulturáku vsi, ve které žiju.

23.3.2023 v 10:56 | Karma článku: 15.25 | Přečteno: 133 | Diskuse

Aleš Merta

Furt, že máme šetřit, ale tady se vyhazuje z oken

Snižte si pokojovou teplotu, oblečte si dva svetry, natáhněte si kulicha a podívejte se, jestli nesvítíte někde zbytečně.

23.3.2023 v 7:01 | Karma článku: 27.14 | Přečteno: 753 | Diskuse

Antonín Ševčik

BOJ O ZEMSKÉ SYMBOLY ČECH, MORAVY, SLEZSKA

České a Slezské symboly ponechávám stranou neboť k těm by se měli vyjadřovat hlavně čeští, slezští patrioté a vlastenci.

22.3.2023 v 21:42 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 202 |

Lubomír Stejskal

Jordánci se pomstili

V reakci na to, že člen izraelské vlády Becalel Smotrič hovořil 19. března v Paříži na soukromé (!) vzpomínkové akci u řečnického pultu, který organizátoři opatřili izraelskou vlajku, na níž byla místo hvězdy mapa.

22.3.2023 v 20:35 | Karma článku: 8.61 | Přečteno: 229 | Diskuse
Počet článků 32 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1199

Osobitý s vlastním názorem, mírným přehledem a občas nadhledem. S myšlenkou něco dělat, nejen psát.. Aktivista proti TTIP a Novému světovému řádu.

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...