Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Už nejsme jen stánkaři, říká první vietnamský politik v Česku...

2. 06. 2014 1:22:23
Článek na serveru Novinky.cz mě opravdu dostal - viz nadpis. Jako dodatek navrhuji dopsat k titulku dovětek, nyní jsme výrobci a dealeři drog, prodejci padělaného zboží, neplátci DPH ze zásady i když naše obraty limit jasně převyšují, zboží na prodej nakupujeme v řetězcích, kde účtenka není daňovým dokladem atd atd.

Jsou to hoši šikovní a mají pravdu v tom, že již nejsou jen stánkaři. V České republice vytvořili největší síť maloobchodních prodejen, kde koupíte opravdu vše, zda je veškeré zboží zaručeně pravé je otázkou - pokud znáte reportáže světových televizí a redaktorů co vše se do Evropy dováží z Oděsy, jaké výrobky i českých značek se tam prodávají a především na jaké šedé trhy zboží jde. Těžko si představíte, že např. česká mlékárna vyrábí tavený sýr a jiné své produkty daleko v zámoří, padělané potraviny jsou zkrátka stejně výnosné a prodejné jako značkové oblečení. (tavený sýr koupíte několikrát týdně, tričko nebo kabelku ne).

Pár let po revoluci se téměř pravidelně sem tam objevila zpráva o odhalené nelegální výrobně cigaret, poté náhle vše ustalo, ale mezi námi, zanecháte možného čistého výdělku 2 až 4 miliony denně? Čisté spekulace napovídají, je lépe se na správných místech rozdělit a stále zůstane dost a pokud máte velký trh a pravidelné odbytiště navíc, i jistotu vzorově semknuté komunity, která nevynese žádnou informaci zevnitř, to je jejich nejsilnější stránka.

V minulosti jsem napsal článek s výpočty odhadů možných ztrát pro národní rozpočet, už si nepamatuji čísla, ale v hlavě mi zůstaly výpočty co by se s těmi penězi dalo udělat. Například důchodci by dostali měsíčně přidáno cca 1000 až 3000 korun, stejně tak matky samoživitelky a spousta dalších pro společnost i jedince přínosných věcí by se dalo pořídit.

Díky médiím víme o kolik nás okradl kde jaký politik, státní úředník a podobně, v médiích ale nevidíte o kolik náš státní rozpočet a tedy nás všechny oberou nejen společenství výše uvedené, je tady i velmi výnosný obchod s pracovní sílou, to nejsou jen tzv. mafie okrádající dělníky z východu, ale i personální agentury, které se svými klienty, nadnárodními řetězci kořistí na každém zaměstnanci a z celé takové transakce vychází nejhůř nejen zaměstanec, ale i stát.

Závěrem shrnutí, máme důchodce na hranici chudoby, zvyšující se nezaměstnanost, silnice téměř ve stavu jako po druhé světové válce, ale zato vietnamskou večerku a vietnamské nehtové studio několikrát v každé ulici.

Úplně na závěr známá tázací věta z pelíšků - A komu tím prospějete? Jasně, opáčíte, že si můžete koupit jablko nebo rum velmi blízko v každou denní i noční dobu, ale až se jednou podivíte nad výší svého důchodu, vzpomeňte na ono jablko nebo rum a vše vám třeba dojde...........

P.S. Slyšel jsem názor, že jedna vietnamská večerka uživí jednu vesnici ve Vietnamu - to sice není špatný sociálně laděný argument, tedy díky našim nákupům ekonomicky nezkolabuje Vietnamská socialistická republika a bude socialistickou na věčné časy a nikdy jinak. Lenin by z nás měl radost :-)

L.D.

Autor: Leontýn Diblík | pondělí 2.6.2014 1:22 | karma článku: 20.42 | přečteno: 817x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Kroupa

Málem jsem zabil dítě / Málem jsem umřel…

Zaseknul se mi závěr. Trhnul jsem s ním dozadu, abych vyhodil vzpříčený náboj. Když se mi to konečně povedlo znovu jsem na něj zamířil. Jeho obličej, který ke mně otočil, byl dokonalým terčem...

23.3.2023 v 11:09 | Karma článku: 6.69 | Přečteno: 168 | Diskuse

Pavel Chalupský

Výslech Švejka na policejní direkci a jeho jinotaje.

Jak se jmenujou, ptá se oficír. Švejk, Josef Švejk. Už od narození mi tak říkaj, tak se asi tak budu jmenovat pane oficír. To vědí, já bych jim nerad lhal. Tváříte se jako blb, takže asi nelžou. Vědí proč jsou tady?

23.3.2023 v 7:22 | Karma článku: 14.55 | Přečteno: 215 | Diskuse

Barbora Vomáčková

Energetická soběstačnost ČR v ohrožení

Vlastníci českých uhelných elektráren většinu svých energetických zdrojů brzy vypnou. Za uhlí, pokrývající přes 40 procent české spotřeby, si ČR nepřipravila včas náhradu. Po roce 2025 tak Česku hrozí nedostatek vlastní elektřiny.

23.3.2023 v 6:32 | Karma článku: 19.00 | Přečteno: 266 | Diskuse

Karel Trčálek

Úmyslná dekonstrukce dezinformace šířené Rakušanovým Ministerstvem vnitra?

Ministerstvo vnitra při svém cenzurním boji proti tzv. dezinformacím, což je typickým znakem každého totalitního režimu, samo šíří dezinformace!

22.3.2023 v 18:09 | Karma článku: 17.18 | Přečteno: 350 | Diskuse

Jan Pražák

Hříšná Maruška

„Honzo, dneska si dej větrník sám. Nahlas u toho mlaskej a tvař se, jak ti náramně chutná, abych ti mohla jen tiše závidět a litovat, že nemůžu mít taky.“ Pravila Maruška, jakmile jsme se pondělního odpoledne usadili v cukrárně.

22.3.2023 v 14:34 | Karma článku: 23.52 | Přečteno: 556 | Diskuse
Počet článků 32 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1199

Osobitý s vlastním názorem, mírným přehledem a občas nadhledem. S myšlenkou něco dělat, nejen psát.. Aktivista proti TTIP a Novému světovému řádu.

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...